Ab Date

Her er bidragsyterne til Oslo arkitekturtriennale 2016: Etter tilhørighet

Vi har gleden av å offentliggjøre navn på de som skal bidra med innhold til Oslo arkitekturtriennale 2016, som på norsk vil få navnet Etter tilhørighet: Om å komme til – Om å komme fra. Listen over bidragsytere gjelder for triennalens hovedprogram, som består av utstillingen Om å komme til (In Residence), utstillingen Om å komme fra (On Residence) samt triennalens konferanse og publikasjon. Vi presenterer også Akademiet, Ambassaden og triennalens utvidede program:

Etter Tilhørighet: Om å komme fra
Utstilling, Norsk design- og arkitektursenter DOGA
8. september – 27. november 2016

Etter Tilhørighet: Om å komme til
Utstilling, Nasjonalmuseet – Arkitektur
8. september – 27. november 2016

Triennalekonferansen After Belonging
Operaen i Oslo, 9. september 2016
Billetter tilgjengelig på oslotriennale.no/konferanse
Språk: engelsk

Triennalepublikasjonen After Belonging: The Objects, Spaces, and Territories of the Ways We Stay in Transit
Offisiell publikasjon for Oslo arkitekturtriennale 2016, utgis av Lars Müller.
Lanseres 8. september 2016
Språk: engelsk

Akademiet
Et forum i regi av Arkitektur og designhøgskolen i Oslo, Stenersenmuseet
11.–18. september 2016

AmbassadenNew World Embassy – Rojava.

Et kunstprosjekt i offentlig rom ved Studio Jonas Staal i samarbeid med lokale aktører i Rojava
November 2016

Utvidet Program
September 8 – November 27, 2016

MEDVIRKENDE:

  • Adrian Lahoud
  • Ahmet Öğüt & Emily Fahlén
  • Amale Andraos
  • Andrés Jaque/Office for Political Innovation
  • Arjun Appadurai
  • Atelier Bow-Wow
  • Bengler
  • Bouchra Khalili
  • Caitlin Blanchfield, Glen Cummings, Jaffer Kolb, Farzin Lotfi-Jam & Leah Meisterlin
  • Center for Political Beauty
  • Cristina López Uribe
  • Cooking Sections (Daniel Fernández Pascual & Alon Schwabe)
  • Coralie Gourguechon
  • Deane Simpson
  • Design Earth
  • Didier Fassin
  • Einar Sneve Martinussen & Jørn Knutsen
  • Elisabeth Søiland, Silje Klepsvik & Åsne Hagen
  • Emeka Ogboh
  • Enorme Studio
  • Eriksen Skajaa Architects
  • Eyal Weizman
  • Factory-baked Goods
  • Felicity D. Scott
  • Femke Herregraven
  • FFB
  • First Office
  • Folder
  • Frida Escobedo & Guillermo Ruiz de Teresa
  • Grete Brochman
  • Gro Bonesmo
  • Hu Fang
  • Husos
  • Ijlal Muzaffar
  • Ippolito Pestellini Laparelli
  • Iver Neumann
  • James Bridle
  • James D. Graham
  • Jeffrey Schnapp
  • Jesse LeCavalier
  • Jill Magid
  • John Harwood
  • Juan Herreros
  • Kadambari Baxi, Janette Kim, Meg McLagan, David Schiminovich & Mark Wasiuta
  • Keller Easterling
  • Kër Thiossane with Amadou Kane Sy
  • Khaled Malas
  • Laura Kurgan, Juan Saldarriaga & Angelika Rettberg
  • L.E.FT & Lawrence Abu Hamdan
  • Living Architectures
  • Louise Amoore
  • Lorenzo Pezzani & Charles Heller
  • Luis Callejas & Charlotte Hansson
  • Mabel Wilson
  • Martha Rosler & Pelin Tan
  • Martti Kalliala
  • Merve Bedir
  • Michel Feher
  • Nabil Ahmed & Dámaso Randulfe
  • Negar Azimi
  • Nora Akawi, Nina V. Kolowratnik, Johannes Pointl & Eduardo Rega
  • Matilde Cassani
  • OMA
  • Pa.LaC.E
  • Pamela Karimi
  • Paulo Tavares
  • Paulo Moreira, Ana Naomi de Sousa & Pétur Waldorff
  • Per Heggenes/IKEA Foundation
  • Reinhold Martin
  • ROTOR
  • Ruimteveldwerk
  • estudio SIC | VIC
  • Snøhetta
  • Sputniko!
  • Studio Jonas Staal with the Communities of Rojava
  • Supersudaca
  • Superunion
  • Territorial Agency
  • The State (Rahel Aima, Ahmad Makia, Deepak Unnikrishnan)
  • Thomas Hylland Eriksen
  • Thomas Keenan
  • Transborder Studio
  • Troy Conrad Therrien
  • TYIN Tegnestue
  • Unfold
  • Yasmeen Lari